5 důvodů, proč mě volit - Prof. MUDR. Jan Čáp, CSc.
 

DemokracieSvobodná společnostZdravotnictví5 důvodů, proč mě volit

30. 9. 20200
https://www.jcap.cz/wp-content/uploads/2020/09/5-duvodu-FB.png

1. ŽÁDNÉ KLAMNÉ SLIBY
Neslibuji, že v Hradci Králové a okolí něco změním, nebo zařídím a to jednoduše proto, že Senát k tomu není kompetentní. Chci dělat práci senátora (arbitra zákonů, které přicházejí z Poslanecké sněmovny) naplno. V případě zvolení předám svoji funkci ve Fakultní nemocnici svému nástupci a nebyl bych současně v zastupitelstvu kraje. Slibuji jen to, co mohu splnit. Věřím, že voliči jsou natolik moudří, že se nenechají opít rohlíkem.

2. STÁLOST V NÁZORECH
Můj světový názor se nemění a nezlomili jej ani komunisté do roku 1989, ani dravý kapitalizmus devadesátých let. Lidé, kteří mě znají, vědí, že jsem stálý a dá se na mne spolehnout. Zdá se, že je to jedna z vlastností, která dnes není tak běžná. Mě to tak nepřijde, protože to beru jako samozřejmost. Jsem takový.

3. ŽÁDNÝ STŘET ZÁJMŮ
Nemohu mít žádný střet zájmů, protože já ani nikdo příbuzný nepodniká. Podnikatele, kteří vstupují do politiky se tomu nemusí vyhnout. Měli by zůstat u podnikání a tvořit přidanou hodnotu pro společnost, když mají talent pro to vytvářet produkty, služby a zaměstnávat lidi. Riziko, že se stane jejich podnikání dříve či později střetem jejich zájmů v politice, není malé. Pokud chtějí být politiky, měli by prodat svá aktiva a sloužit veřejnosti úplně. Majetek není překážkou, ale neměli by mít možnost jej rozšiřovat, pokud chtějí být v politice. Politik nemůže sloužit veřejnosti a zároveň své kapse.

4. JSEM DEMOKRAT
Vždy jsem byl křesťanským demokratem. V 90. letech jsem založil s katolickým disentem Václavem Bendou KDS (Křesťanskou demokratickou stranu). Po sloučení KDS s ODS jsem ze strany vystoupil a stal se členem KDU-ČSL. Věřím, že křesťanská demokracie, tedy myšlenka sociálně tržního hospodářství, která je silná například v Německu (strana CDU), je politika, která myslí do budoucnosti, tvoří rezervy na horší časy a v krizi je občanům oporou.

5. DOBRÝ PROGRAM
Mám dobrý program. Na webu JCAP.CZ uvádím celý výčet programových bodů, nicméně ty hlavní jsou: kvalitní zdravotnictví, ochrana přírody a svobodná společnost. Co tím myslím? V ekonomické krizi, která nastane, bude třeba zachovat kvalitní zdravotnictví – zajistit dostatek financí, lékařů, sester a udržet lokální nemocnice. Klimatická změna probíhá a pokud něco neuděláme, bude do roku 2050 průměrná teplota v ČR o více než 2 stupně vyšší, což nás dostane do pozice, jako bychom žili v severní Africe. Svoboda společnosti není vůbec samozřejmostí. Je tomu 30 let, co jsme se stali znovu demokratickou zemí po 41 letech, kdy jsme byli součástí východního bloku v čele s komunistickou diktaturou. Naši političtí lídři tehdy byli pod přímým vlivem Sovětského svazu. Musíme zamezit tendencím politického směřování na východ a propagandě, která je na našem obyvatelstvu posledních 10 let díky internetu páchána. Svobodu si musíme bránit.

Jan Čáp

Odpovědět

Váš e-mail nebude zobrazován. Povinné údaje *